آخرین اخبار

 1. سرویس خبری افشان: بر طبق ارزیابی کمیته علمی و بر اساس شاخص ها و رقابت علمی سخت   آقایان حمید خواجویی و حمید رضا ایرانمنش  از کارکنان شرکت برق منطقه ای کرمان در میان 7 پژوهشگر برتر استان کرمان قرار گرفتند.

  مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان در تاریخ 26 آذر در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار و از پژوهشگران برتر قدردانی می شود.

 2. سرویس خبری افشان:جلسه ستاد برق استان کرمان با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان، مدیران عامل شرکت های  توزیع نیروی برق شمال و جنوب استان کرمان با هدف برنامه ریزی در خصوص پیک بار  سال 98  مدیریت مصرف برق برگزار شد.

  در این جلسه مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان اظهار داشت: به دلیل شرایط فعلی کشور شرایط  برای کار اجرایی پیچیده تر شده است  و باید با زمان بندی برای فعالیت های الویت دار و آینده نگری پیش برویم و

  و انرژی خود را مصروف مسائل فرعی نکنیم.

  علی اصغر نصرالهی افزود: در چند ساله اخیر  خوشبختانه به ظرفیت های خطوط انتقال و فوق توزیع  استان افزوده شد و ظرفیت های خوبی در اختیار شرکت های توزیع قرار گرفت.

  از  جمله مسائلی که توسط مدیران عامل شرکت ها به منظور برنامه ریزی بهتر ارائه شد: پیگیری مباحث اطلاع رسانی در زمینه بهینه سازی مصرف،  رصد کردن بار مشترکین پرمصرف، بررسی بحث نقدینگی برای پیشبرد اهداف گذر از پیک، جمع آوری اطلاعات لازم و دیتا برای کنترل بار ورویت پذیری در شبکه و..

 3. سرویس خبری افشان: سرپرست هیئت پنجم حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور  و سرپرست گروه دوم حسابرسی این هیئت  با همراهي معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای کرمان  از تاسیسات زیربنایی شرکت بازدید بعمل آوردند.  

  در این سفر، از سه نیروگاه 10 مگاواتی منطقه ماهان  شامل، نیروگاه های شرکت توسعه فراگیر جاسک، شرکت سولار انرژی آرکا، صنایع انرژی سبز کویر کیش  و نیروگاه 2000 مگاواتی باغین بازدید شد.

  همچنین طرح های تحقیقاتی شاخص شرکت برق منطقه ای کرمان از جمله پروژه نرم افزار آشکارساز اتوماتیک و هوشمند عیوب مقره و یراق آلات و پروژه سامانه جامع بازدید و تعمیرات خطوط انتقال توسط دفتر تحقیقات شرکت ارائه گردید که مورد تقدیر بازرسین قرار گرفت و توصیه هایی توسط جهت استفاده از ظرفیت های اعتباری قانون برای پیشبرد سایر پروژه های برجسته تحقیقاتی برجسته شرکت ارائه شد.

 4. سرویس خبری افشان: بیست و ششمین شورای حقوقی منطقه 7 وزارت نیرو با حضور دکتر انجم شعاع معاون حقوقی، مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو ، مدیران کل دفاتر حقوقی شرکت های مادر تخصصی و مدیران دفاتر حقوقی از استان های هرمزگان،سیستان بلوچستان و کرمان برگزار شد.

   در این نشست معاون وزیر نیرو در امور حقوقی و پشتیبانی مجلس اظهار داشت: صنعت آب و برق درای تجهیزات و سرمایه انسانی بسیار ارزشمندی است اما متاسفانه  در زمینه برنامه ریزی منطقه ای تاکنون ضعیف عمل شده است.

  رضا انجم شعاع اظهار داشت: با توجه به سیاست وزارت نیرو به منظور هماهنگی و هم افزایی منطقه ای،  مناطق چندگانه ای تعریف و جلسات شورای حقوقی  منطقه ای به مرکزیت دو استان آذربایجان شرقی و استان گیلان تاکنون برگزار شد که  برای هر منطقه رئیس موقتی برای پیگیری مسائل حقوقی انتخاب و حکم ابلاغ می شود.

  وی گفت: یکی از سیاست های مهمی که وزارت نیرو دنبال می کند موضوع پیشگیری از وقوع جرم است و در این زمینه باید مصادیق جرم در همه شرکت های تابعه این وزارتخانه شناسایی و برای آن ها راهکارهایی اندیشیده شود.

  وی افزود: تشکیل پرونده های قضایی هر سال هزینه های گزافی را به اقتصاد کشور تحمیل می کند که با پیشگیری می توان از این هزینه ها کاست و در این زمینه می توان  از تجارب خوبی که شرکت انجام داده اند و الگوبرداری کرد.

  انجم شعاع تاکید کرد:  تعامل و ارتباط با سایر  دستگاه های اجرایی از جمله ثبت اسناد، دادگستری و حوزه قضایی از سیاست های وزارت نیرو است و انتظار می رود جلسات متعددی بین دفاتر حقوقی شرکت ها و مسئولین این دستگاه ها برگزار شود که در کاهش هزینه ها و تسریع امور بسیار موثر است.

  وی گفت:  یکی از  مسائل مهم که در این حوزه مطرح است بحث مستند سازی  اسناد مالکیت اموال غیر منقول و منقول صنعت آب و برق و تملک اراضی است .

  معاون حقوقی، مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو گفت: واحدهای حقوقی شرکت های مجموعه وزارت نیرو، اموال منقول و غیرمنقول را مستندسازی و تعیین تکلیف کنند و وظیفه صدور اسناد مالکیت و مسئولیت سازی بر عهده مدیران حقوقی است.

  وی افزود: قراردادهای تنظیم شده در شرکت های آب و برق زیر نظر مدیر حقوقی تنظیم شود تا از تحمیل هزینه هایی در آینده جلوگیری به عمل آید.

   همچنین مدیر کل دفتر حقوقی وزارت نیرو تاکید کرد: دفاتر حقوقی باید از حداکثر ظرفیت های حقوقی به خصوص در بحث قرارداد با پیمانکاران استفاده نمایند. محمد امانی گفت: باید سازکارهایی در رابطه با تنظیم قراردادها اندیشیده و طی بخش نامه ابلاغ شود که بر اساس آن قراردادها طبقه بندی  شود و بر اساس نیاز در حوزه وزارت نیرو و در شرکت های مادر تخصصی و بخشی در داخل شرکت ها منعقد شود.

  وی افزود: مساله دیگری که نیاز است به صورت تخصصی و جدی مورد توجه قرار گیرد مساله مستندسازی با بکارگیری نیروهای مجرب است.

  وی همچنین اظهار داشت: در حال تنظیم تفاهمنامه با معاونت پیشگیری از جرم هستیم که پس از اتمام ابلاغ می شود و لازم است شرکت ها با معاونت پیشگیری از جرم استان ها مرتبط شوند و از این ظرفیت استفاده کنند. وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده با سازمان ثبت و اسناد گفت: چنانچه پیشنهاد اصلاحی مد نظر دفاتر حقوقی است اعلام کنند تا در اصلاح لحاظ شود.

  امانی همچنین از مدیران دفاتر حقوقی خواست که پرونده های خاص و مهم را خودشان به طور جدی رصد کنند و در مراحل بدوی رای بگیرند.

  همچنین در این جلسه معاون دادستان کرمان خواستار بهره گیری از نظرات تخصصی  سازمان ها در جهت اصلاح قوانین شد.

  همچنین در این جلسه مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان  اظهار داشت:مسائل حقوقی جز گلوگاه های هر شرکت است و تبادل تجارب برای آسانتر کردن مسائل حقوقی می تواند بسیار راهگشا باشد.

  علی اصغر نصرالهی افزود: خط 400 کیلوولت جیرفت- ارگ بم- کهنوج از جمله پرژوه های الویتدار شرکت برق منطقه ای است که با تکمیل آن رینگ جنوب شرق کشور تکمیل و کمک به سزایی در بهبود پایداری شبکه در جنوب شرق کشور خواهد شد که در حال حاضر با مشکلات بسیاری  در زمینه معارضین حقیقی و حقوقی  مواجه است که باید به سرعت تمهیداتی برای آن اندیشیده شود.

  وی همچنین کند بودن روند مستند سازی اموال منقول، معارضین خطوط انتقال و تجاوزات حریمی و کند بودن روال رسیدگی را از جمله مشکلات پیش روی شرکت دانست و خواستار بازنگری در برخی از قوانین و مقررات به منظور تسریع امور شد.

  در این جلسه همچنین بحث و پرسش و پاسخ در خصوص مسائل حقوقی مطرح و شرکت کنندگان به بیان نظرات خود پرداختند.

 5.  

  سرویس خبری افشان:جلسه شورای  اطلاع رسانی و فرهنگی صنعت آب و برق استان کرمان با حضور مدیران روابط  عمومی و مسئولین امور فرهنگی برگزار شد.

  در این جلسه مهندس نخعی معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای کرمان و دبیر شورای انسجام بخشی مدیران عامل صنعت آب و برق استان کرمان اظهار داشت: مساله فرهنگسازی یکی از مسائل مورد تاکید مدیران عامل صنعت آب و برق استان است و امیدواریم از نظرات کارشناسی که ارائه می شود در این حوزه بهره مند شویم.

  وی گفت: در حال حاضر قیمت آب و برق واقعی نیست و بر این اساس، بعضی افراد ممکن است در استفاده از این منابع سهل انگاری کنند و بنابرین باید از طریق فرهنگسازی مصرف صحیح را به عنوان شیوه صحیح رفتار درونی کرد.

  وی همچنین از برگزاری برنامه پارک انرژی به زبان ساده برای دانش آموزان  در نیروگاه 500 مگاواتی شوباد خبر داد و خواستار همکاری همه شرکت ها در امر فرهنگسازی شد.

  محسن عباسپور دبیر شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان  در ادامه جلسه گفت: سال گذشته به دلیل کاهش بارندگی کشور با کمبود آب و برق مواجه شد و با توجه به این مساله که ایجاد زیرساختها نیاز به سرمایه گذاری کلان دارد و در بلند مدت قابل اجراست باید مساله فرهنگسازی مورد توجه قرار گیرد.

  وی افزود: در صورتی که فرهنگسازی به نحو مطلوب انجام شود به نحو قابل ملاحظه ای از کمبود آب و برق کاسته خواهد شد.

  عباسپور اظهار داشت: برگزاری استارآپ ها  و استفاده از قابلیت های فضای مجازی  به عنوان روش های جدید  باید در کنار سایر روش ها در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرد.

  در این جلسه مباحث مربوط به اطلاع رسانی و فرهنگسازی و همچنین مسائل فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

الزامات قانونی

امنیت اطلاعات

بیانیه توافق سطح خدمت

حفظ حریم شخصی

مالکیت معنوی و حق انتشار

پیوندها

درگاه ملی خدمات

 

آخرین بروزرسانی:جمعه 16 آذر 1397 7:22:36 ب ظ .

آمار بازدید

2296189
امروز
دیروز
این هفته
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
4235
11327
279347
279347
928632
478996
2296189

پیش بینی امروز
5928


آی پی شما54.159.51.118
Template Settings

Theme Colors

Blue Red Green Oranges Pink

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top