آخرین اخبار

 1. سرویس خبری افشان: سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر ایران به مدت سه روز در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان، طی سخنانی در جمع شرکت کنندگان همایش در خصوص پتانسیل انرژی خورشیدی گفت:  استان کرمان با قرار گرفتن در ذوزنقه طلایی تابش کشور و برخورداری از 330 روز آفتابی در طول سال، دارای مزیت بالقوه در حوزه احداث این نیروگاه هاست و این مساله باعث شده شرایط استان برای سرمایه گذاران بسیار جذاب باشد.

  علی اصغر نصرالهی اظهار داشت: هم اکنون سه نیروگاه 10 مگاواتی  شامل، نیروگاه های شرکت توسعه فراگیر جاسک، شرکت سولار انرژی آرکا، صنایع انرژی سبز کویر کیش و یک نیروگاه 1.2 مگاواتی  توسط شرکت مهراد انرژی اروند در استان کرمان به بهره برداری رسیده  و  مجوع تولید استان 31.2 مگاوات است.

  وی افزود: در حال حاضر 3 نیروگاه 10 مگاواتی شامل  شرکت تابان( منطقه بردسیر)، شرکت نیما انرژی (منطقه راین و نیروگاه 10 مگاواتی شرکت تابان ( منطقه بافت) و در مجموع 30 مگاوات در حال احداث می باشد.

  نصرالهی اظهار داشت: مجوز احداث نیروگاه ها ی تجدیدپذیر برای 150 نیروگاه و با ظرفیتی بالغ بر 2500 مگاوات در  مناطق مختلف استان صادر شده و مقدمات انعقاد قرارداد برای 24 نیروگاه با ظرفیتی بالغ بر 390 مگاوات فراهم شده است.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان گفت: هدف ما این است با همکاری سایر سازمان ها،  استان کرمان به عنوان قطب اصلی احداث نیروگاه های خورشیدی در کشور تبدیل شود و در این راستا آماده هرگونه همکاری با سرمایه گذارانیم.

  وی همچنین  اظهار داشت: اتخاذ راهکارهای فنی مناسب به سرمایه گذاران متعدد این حوزه به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود شبکه،  همکاری با سرمایه گذاران و برگزاری جلسات متعدد ، منظور نمودن شهرک انرژی های تجدیدپذیر از طریق تجمیع  سرمایه گذاران در برخی نقاط استان از جمله بردسیر ،ماهان ، خاتون آباد، از جمله اقدامات شرکت برق منطقه ای کرمان در حمایت از سرمایه گذاران است.

  نصرالهی در خصوص چالش های این حوزه گفت: هم اکنون مجوزهای نیروگاهی  صادر شده که هیچ گونه پیش رفتی در روند کاری آنها مشاهده نمی شود و این مساله باعث اشغال مجوزهای شبکه برق شده که اجازه ورود سرمایه گذارن جدی در زمینه احداث را نمیدهد که مجوز این شرکت ها در صورت عدم همکاری لغو و به جای آن مجوزهای جدید صادر خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان در خصوص دیگر چالش های احداث نیروگاه خورشیدی گفت:مواردی مانند استفاده نامناسب از برخی مجوزها، وجود شبهه در زمینه استفاده های دیگر از زمین های واگذار شده به جای احداث نیروگاه، عدم وجود ساز و کار هماهنگ بین شرکت ها در سراسر کشور  به منظور اهلیت سنجی سرمایه گذاران، عدم امکان تامین زیرساخت(پست) به منظور تجمیع سرمایه گذاران نیروگاههای تجدیدپذیردر مقیاس های بزرگ به دلیل نداشتن ردیف اعتبار و نقدینگی مناسب،عدم ثبات قیمت ارز و بلاتکلیفی سرمایه گذاران از جمله چالش هایی است که با آن روبرو هستیم.

 2. سرویس خبری افشان: جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیر عامل استان با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و نمایندگانی از شرکت های آب، برق، گاز و نفت استان کرمان  در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان ضمن تقدیر از اعضاء کارگروه اظهار داشت: با تلاش همه دستگاه ها سال گذشته، استان کرمان موفق به کسب مقام برتر در زمینه پدافند غیرعامل شد.

  پیمان سلاجقه افزود: در میان کارگروه های پدافند غیرعامل کار آب و انرژی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بنابرین نیازمند توجه خاص  که بر این اساس از  شرکت ها خواسته شد برنامه سالیانه در این زمینه تهیه شود و مبنای عمل قرار گیرد.

  وی گفت: در هفته پدافند غیرعامل برنامه هایی برای برگزاری مانورها از سوی شرکت ها ارائه شده  که پس از برگزاری مانور باید مبنای برنامه ریزی و تقسیم وظایف قرار گیرد.

  سلاجقه افزود:  یکی از مسائلی که ما به  دنبال آن هستیم، تغییر نگاه و ایجاد حساسیت برای حفاظت از تاسیسات است و به منظور پیشبرد هرچه بهتر پدافند غیرعامل با بازدید از تاسیسات و الگوبرداری از مواردی که دارای شرایط مطلوب هستند می توان استانداردهای لازم را در زمینه پدافند غیرعامل بالا برد.

  در این جلسه مدیر عامل شرکت برق منطقه ای کرمان خواستار  تخصیص منابع برای موارد حساس شد و گفت: مساله پدافند غیرعامل و بحران در ارتباط با یکدیگر هستند وبا توجه به پهناور بودن و بحران خیز  بودن  استان کرمان باید سخت افزار لازم وجود داشته باشد که در حال پیگیری این مساله هستیم و امیدواریم نهادهای ذی ربط همکاری لازم را بعمل آورند.

  در این جلسه برنامه های هفته پدافند غیرعامل در این کارگروه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 3. سرویس خبری افشان: جلسه انسجام بخشی و هماهنگی روابط عمومی  های صنعت آب و برق کرمان به میزبانی شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان و رئیس ستاد انسجام بخشی صنعت آب و برق در جمع مدیران روابط عمومی این شرکت ها اظهار داشت: لزوم برگزاری چنین جلساتی ایجاد هماهنگی لازم میان روابط عمومی این صنایع است تا نه تنها در میان مدیران عامل بلکه میان روابط عمومی ها افتراق و چندصدایی نباشد.

  مهندس  علی اصغر نصرالهی افزود: در  شرایط کنونی، با تنگناهای بسیاری برای پیشبرد امور مواجه هستیم که باید با تلاش و ایجاد راه حل های خلاقانه کارها را جلو برد و با توجه به این مساله که آب و برق زیرساخت هستند شرایط حساسی پیشروی ماست و نقش روابط عمومی در این شرایط بیشتراز هر زمان دیگری است زیرا وظیفه اطلاع رسانی و شفاف سازی را برعهده دارد.

   نصرالهی گفت: تعامل و شفاف سازی با مردم یکی از مسائلی است که باید انجام شود و پنهانکاری از مردم موجب عدم اعتماد آنان خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ی کرمان گفت: ما باید مشکلات را با مردم مطرح کنیم و در زمینه مصرف از آنان کمک بخواهیم زیرا مشکل اصلی ما بد مصرفی است که باید راه حل های فرهنگی بلندمدتی برای نهادینه کردن فرهنگ مصرف صحیح اندیشیده شود و از مدیران روابط عمومی های شرکت آب و برق خواست تا فرهنگسازی برای درست مصرف را در دستورکار خود قرار دهند.

  وی تاکید کرد: اکنون زمان روابط عمومی صرفا سنتی گذشته و روابط عمومی‌ها به عنوان نهادهای اطلاع‌رسانی باید برای بهبود کارکردشان از شیوه‌های نوین استفاده کنند و رویکرد روابط عمومی ها از سنتی به الکترونیک تغییر کند.

  وی افزود: موج تبلیغی رسانه ها  در صورت عدم وجود اطلاع رسانی مفید می تواند دارای اثرات مخربی باشد بنابرین اعتمادسازی، از طریق شفاف سازی اطلاعات مورد نیاز مردم  و اطلاع رسانی به موقع و فرهنگسازی نحوه صحیح مصرف، دو مساله اصلی است که باید مورد توجه قرار گیرد و تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

  همچنین محسن عباسپور مدیر دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان و دبیر شورای روابط عمومی انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمان اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی ها در راستای اهداف این صنعت و همگامی با مدیران عامل شرکت ها و همچنین تقسیم کار و اتخاذ تصمیم برای سفرهای وزیر نیرو در راستای برنامه های روابط عمومی وزارت نیرو دانست.

  در ادامه جلسه مدیران روابط عمومی شرکت ها به بحث و تبادل نظر به منظور هماهنگی لازم جهت انجام فعالیت ها پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 4. سرویس خبری افشان: جمعی از کارکنان شرکت برق منطقه ای کرمان، در عملی انسان دوستانه خون خود را به نیازمندان  اهداء نمودند.

 5. بر طبق روال سال های گذشته، به مناسبت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان مراسم قرائت زیارت عاشورا در دهه اول محرم با حضور پرسنل شرکت در نمازخانه شرکت برگزار گردید.

الزامات قانونی

امنیت اطلاعات

بیانیه توافق سطح خدمت

حفظ حریم شخصی

مالکیت معنوی و حق انتشار

پیوندها

درگاه ملی خدمات

 

آخرین بروزرسانی:سه شنبه 24 مهر 1397 9:52:28 ب ظ .

آمار بازدید

0775285
امروز
دیروز
این هفته
این هفته
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
53441
5463
349793
349793
399906
186411
775285

پیش بینی امروز
79416


آی پی شما54.224.56.126
Template Settings

Theme Colors

Blue Red Green Oranges Pink

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top