امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرویس خبری افشان: شورای هماهنگی و انسجام بخشی  صنعت آب و برق استان کرمان با حضور محمدرضا پورابراهیمی نماینده استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و احمد حمزه نماینده 5 شهرستان جنوب کرمان و  مدیران عامل شرکت های آب و برق استان برگزار شد.

در این جلسه محمدرضا پور ابراهیمی ضمن ابراز قدردانی از تلاش مدیران عامل شرکت های آب و برق استان گفت: کار کردن در حوزه وزارت نیرو بسیار سخت است و انصافا مدیران این صنعت علی رغم مشکلات ناشی از بحران نقدینگی خوب کار می کنند.

وی افزود: متاسفانه امسال  شرایط جوی باعث کاهش تولید برق و به تبع آن خاموشی شد و شایعاتی شکل گرفت که برق به کشورهای دیگر صادر می شود.

وی گفت: حضور ما در این جلسه با این هدف است که نیازهای فوری در تامین آب و برق مردم استان شناسایی شوند به نحوی که مشکلی در زمینه تامین آن وجود نداشته باشد.

وی از مدیران عامل شرکت های آب و برق خواست تا نیازهای خود را به صورت نیازهای فوری، کوتاه مدت و بلند مدت در جلسه مجمع نمایندگان که به زودی برگزار می شود مطرح کنند تا با توجه به شرایط بودجه، ظرفیت و نیاز استان تمهیداتی اندیشیده شود.

در این جلسه مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان به بیان گزارشی از شرایط فعلی برق استان پرداخت و گفت: طی 25 سال گذشته طراز تولید و مصرف استان کرمان در روز پیک  منفی بوده است که با به مدار آمدن نیروگاه های بخش خصوصی برای اولین بار از سال گذشته به میزان 142 مگاوات مثبت شده و امسال نیز  به میزان 394 مگاوات مثبت بوده که این میزان به استان های مجاور به دلیل نیاز شبکه سراسری تبادل می شود.

علی اصغر نصرالهی افزود: استان کرمان  امسال از نظر تولید برق دچار کمبود نبوده  و تولید نیروگاه کرمان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و خاموشی که اعمال شده است به دلیل کمبود تولید برق در شبکه سراسری است زیرا شبکه برق در سراسر کشور به یکدیگر متصل است.

وی افزود: در اعمال خاموشی ها سعی ما بر این بوده است که کمترین میزان خاموشی به بخش خانگی داده شود و کمبودها از طریق همکاری صنایع، بخش کشاورزی و اداری مرتفع شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان اظهار داشت: با توجه به درخواست صنایع برای اینکه در سال های آینده دچار کمبود برق نشویم باید چاره اندیشی هایی برای تولید برق صورت گیرد.

وی همچنین در خصوص نیروگاه های خورشیدی گفت:   در حال حاضر 21.2 مگاوات برق از طریق نیروگاه های خورشیدی تولید می شود و 35 مگاوات تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد و قرارداد تضمینی برای تولید390 مگاوات دیگر نیز بسته شده است.

در این جلسه مدیران عامل شرکت های توزیع برق استان به مشکلاتی از جمله عدم برگشت عوارض برق که شرکت ها را دچار مشکل نقدینگی کرده است و نیاز به بهینه سازی تاسیسات قدیمی، به صرفه نبودن مبالغ قراردادها برای پیمانکاران با توجه به بالا رفتن قیمت ارز، لزوم تطبیق قوانین با شرایط فعلی اقتصادی، تخصیص ارز دولتی به پیمانکاران، برنامه ریزی برای افزایش تولید در سال آینده و کمبودهای نقدینگی به عنوان مشکلات صنعت برق استان اشاره کردند.

در این جلسه همچنین مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای و آبفای شهری و روستایی ضمن ارائه گزارشی مشکلات و خواسته های خود را مطرح نمودند.

 

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه