امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرویس خبری افشان:به مناسبت روز عفاف و حجاب و با حضور حجه الاسلام بیجاری  سخنرانی با موضوع عفاف و حجاب در نمازخانه شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

حجه الاسلام بیجاری در خصوص عفاف و حجاب گفت: در تمام احکام و دستورهای دین ریشه عقلانی وجود دارد و همه ما لزوم توجه به ظاهر دین را می دانیم اما لزوم توجه به عقلانیت چیزی است که مورد بی توجهی قرار گرفته است.

وی افزود: وجود عقلانیت در پشت هر عبادت و رفتاری آن را ارزشمند می کند همانگونه که در روایت آمده است نزد امام صادق(ع) از عبادات و دینداری فردی تعریف کردند و امام فرمودند به من بگویید عقل آن فرد چگونه است.

وی افزود: پیامبر اکرم به حضرت علی(ع) فرمودند ای علی وقتی دیدی مردم به واسطه عبادت می خواهند خود را به خدا نزدیک کنند تو به واسطه عقلت به خدا نزدیک شو

حجه الاسلام بیجاری گفت: بسیاری از افرادی که در مقابل ائمه قرار گرفتند و یا منجر به شهادت ایشان شدند از افراد دیندار بودند اما چون دینداری آن ها بر اساس عقلانیت نبود چنین اقداماتی از آنان سر زد.

وی همچنین گفت: برای بسیاری سوال پیش می آید افرادی هستند که ظاهر دین را رعایت می کنند اما در صورتی که در جو دیگری قرار بگیرند رعایت دستورات دینی را نمی کنند و دلیل این مساله این است که افراد دلایل عقلانی اعمال خود را نمی دانند.

حجه الاسلام بیجاری در ادامه گفت: دلیل بی رغبتی بعضی افراد به مسائل دینی این است  که در این رابطه با اجتهاد پیش نرفته ایم فقط به سمت ظاهر دین رفتن بدون رسیدن به حقیقت خطرناک است و بنابرین عفاف و حجابی ارزش دارد که پشت آن عقلانیت باشد و برای رستگار شدن باید عقل به عنوان پشتوانه اعمال افراد باشد.

همچنین در این جلسه به رسم یادبود به شرکت کنندگان هدایای فرهنگی اهداء شد.

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه