امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

سرویس خبری افشان: آزمایشگاه تست روغن ترانسفورماتور شرکت برق منطقه ای کرمان با تکمیل و تجهیز به مجهزترین آزمایشگاه در جنوبشرق کشور و یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کل کشور تبدیل شد.

هم اکنون در این آزمایشگاه کلیه تست های روغن ترانسفورماتور قابل انجام است و دارای دستگاه های گاز کروماتوگرافی روغن، ولتاژ شکست، رطوبت سنج، دستگاه های اسیدیته روغن، تانژانت دلتا، کشش بین سطحی، فوران، پسواتور، آنتی اکسیدان، آب مقطرساز و فضایی کاملا استاندارد است.

با توجه به بالارفتن عمر ترانسفورماتورها در استان، نگهداری از آن ها به منظور افزایش پایداری شبکه دارای ضرورت است و بنابرین مراقبت از ترانسفورماتورها دارای اهمیت خاصی است.

اساس کار ازمایشگاه روغن، نمونه برداریی از روغن ترانسفورماتورها و انجام تست های فیزیکی، شیمیایی و خطایابی است که تخمین میزان عمر ترانسفورماتور از طریق بررسی وآنالیز روغن ترانس امکان پذیر است.

مزیت تست روغن ترانس و بررسی میزان فعل و انفعالات داخل ترانسفورماتور این است که ترانس نیاز به خاموشی ندارد و در حالت برقدار انجام می شود.

با تجهیز این آزمایشگاه از بار مالی ناشی از انجام برخی از آزمایش های در سایر آزمایشگاه ها کاسته شد و همچنین در شرایط اضطراری آزمایشات به سرعت قابل انجام است.

در حال حاضر در این آزمایشگاه 3نفر نیروی متخصص مشغول به فعالیت هستند.

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه