امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای   به همراه  معاون طرح و توسعه، مجری و مشاور و پیمانکار پروژه  از روند عملیات اجرایی خط 400 کیلوولت جیرفت- ارگ بم بازدید کردند.

علی اصغر نصرالهی در این بازدید ضمن تاکید  بر تسریع عملیات برج بندی خط و اتمام آن تا پیک سال 98، برگزاری مناقصه سیم کشی بخش ابتدایی قطعه دوم از سمت بم قبل از پایان سال 97 و برنامه ریزی برای اتمام عملیات اجرایی خط تا پایان سال 98، در جریان نحوه زمانبندی اجرای پروژه، مسائل و مشکلات موجود و هماهنگی  و برنامه ریزی برای ادامه کار تا زمان پایان پروژه قرار گرفتند.

مجری این طرح در خصوص میزان پیشرفت پروژه گفت: فونداسیون  این خط به طول 90کیلومتر  در هر دو قطعه به طور کامل به اتمام رسیده است و همچنین 40 کیلومتر به صورت کامل برج بندی و 10 کیلومتر نیز از سمت جیرفت سیم کشی شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و تاکید شرکت توانیر این خط تا انتهای سال 98 به پایان می رسد و آماده برقردار شدن می گردد.

از مهمترین چالش های پیش روی این پروژه، افزایش نرخ ارز و قیمت تجهیزات است که با حمایت شرکت توانیر، پیگیری و راهکارهای مدیریت شرکت، پروژه کاملا فعال و عملیات اجرایی آن در بخش برج بندی در حال انجام می باشد.

لازم به ذکر است خط 400 کیلوولت تکمداره جیرفت- ارگ بم به طول 90 کیلومتر از پست 400 کیلوولت جیرفت آغاز و پس از عبور ار ارتفاعات صعب العبور جبالبارز به پست 400 کیلوولت   نظام شهر بم می رسد. اعتبار کل خط حدود 750 میلیارد ریال می باشد که جهت اتمام عملیات اجرایی کامل خط مبلغ 450 میلیارد ریال مورد نیاز است.

 

 

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه