ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سمینار علمی و تخصصی شورای  هماهنگی امور حقوقی منطقه هفت وزارت نیرو، به میزبانی شرکت برق منطقه ای کرمان با حضور  استان های هرمزگان،سیستان بلوچستان و کرمان برگزار شد.

 در این سمینار رئیس شورای حقوقی منطقه هفت کشور اظهار داشت:این شوراها در سطح کشور  به منظور هماهنگی بیشتر بین مجموعه های حقوقی وزارت نیرو برای بهره گیری  از تجربیات علمی و کاربردی و مسائل اداری تشکیل شده اند.

حسین جاوید  افزود:  همه دفاتر حقوقی به نوعی با دستگاه های قضایی و ادارات مرتبط هستند و مسائل مبتلا به وجود دارد که می تواند مورد بحث های علمی و تخصصی قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از مشارکت اعضا این شورا گفت: پیشنهادات  و مشکلاتی در خصوص نحوه طرح دعوا، انجام دفاعیات و مسائل مرتبط با ورشکستگی شرکت های پیمانکاری  از سه شرکت زیرمجموعه این شورا دریافت کردیم که ثمره تجربیات و فعالیت دفاتر حقوقی علی رغم کمبود نیروی انسانی است.

وی در خصوص موضوع این سمینار علمی و تخصصی گفت: در دهه اخیر ادعای توقف و ورشکستگی شرکت های پیمانکاری متداول شده و آمار زیادی را به خود اختصاص داده است و شرکت های مذکور ادعا می کنند که ورشکسته می باشند و دارایی کفاف دیون را نمی دهد و در نتیجه دیون و تعهدات معطل مانده است.

جاوید اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از این شرکت ها با همان اعضا هیات مدیره شرکت دیگری را ثبت می کنند و به کار ادامه می دهند و مشکلات زیادی برای شرکت های دولتی ایجاد می شود که در این سمینار راه حل هایی برای دفاع از حقوق دولت مورد بحث قرار می گیرد.

این سمینار علمی و تخصصی که با  تدریس دکتر افشاری پور  همراه بود در سه بخش تئوری، مباحث کاربردی و پرسش و پاسخ انجام شد.

 

 

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه