امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

در پنجمین هفته از پویش هر هفته الف-ب- ایران با حضور مدیرعامل شرکت توانیر و مسئولین استانی· بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت پست 20/132 کیلوولت ماهان عملیات اجرایی، احداث 3 پروژه پست انتقال و فوق توزیع در شهرستان های کرمان، کهنوج، بم، احداث 20 کیلومتر خط در شهرستان منوجان جمعا با اعتبار 2810 میلیارد ریال آغاز شد.

مدیرعامل شرکت توانیر در آیین افتتاح این پروژه اظهار داشت: با وجود اینکه در جهان حدود 1.2 میلیارد نفر، یعنی بیش از 20 درصد از مردم جهان از نعمت برق بی بهره هستند.اما در ایران اسلامی پوشش برق تقریبا 100 درصد شده است و تمام روستاها حتی روستاهای بسیار کم خانوار نیز از نعمت برق برخوردار شده اند.

محمد حسن متولی زاده ضمن قدردانی از همکاران صنعت برق کشور افزود: برق به معنی واقعی از تولید به مصرف است و امکان ذخیره نیست و همکاران این صنعت باید به صورت 24 ساعته فعالیت کنند تا بتوانند برق مطمین را برای مردم فراهم آورند .

وی افزود: امسال یکی از سال های پرافتخارصنعت برق کشور بود و همکاری بسیار خوب مردم، صنایع و کشاورزان باعث کسب افتخاراتی در جهت اقتصاد مقاومتی شد و و رکورد مدیریت مصرف و رکورد صادرات برق رقم خورد.

مدیرعامل شرکت توانیر ضمن قدردانی از مردم کرمان گفت: مردم شریف کرمان در درست مصرف کردن پیشتاز هستند و امسال 90 درصد خانوارهای کرمان در حد الگوی تعیین شده برق مصرف کردند و فقط 10 درصد بالاتر از الگو مصرف کرده اند و 350 هزار مشترک استان نسبت به سال قبل مصرف خود را کاهش داده اند که به عنوان پاداش خوش مصرفی 7 میلیارد تومان پاداش به مشترکان خانگی کرمانی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: هدف اصلی از افزایش ظرفیت پست ماهان تامین برق منطقه و اتصال نیروگاه های خورشیدی است که با احداث این پست عملا بیش از 5 برابر ظرفیت کنونی برق شهر ماهان ظرفیت ایجاد شده که زمینه لازم برای توسعه صنعت و خدمات برای این شهر فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان طی سخنانی گفت: حساسیت پروژه فوق به این دلیل بود که سه نیروگاه خورشیدی در مجاورت پست وجود داشت که با برنامه ریزی دقیق با همکاری شرکت توزیع و مانور شرایطی را فراهم کردیم که بدون اعمال هرگونه خاموشی افزایش ظرفیت پست صورت گیرد.

وی ضمن ارائه خلاصه ای از پروژه های در دست اقدام شرکت برق منطقه ای کرمان از همکاری مردم و صنایع در گذار از پیک بار سال گذشته قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد امسال نیز تابستان بدون چالشی را پیش رو داشته باشیم.

 

 

 

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه