امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پروژه پژوهشی شرکت برق منطقه ای کرمان با عنوان " آشکارسازی اتوماتیک خطاهای مقره و یراق آلات"  به عنوان پروژه منتخب در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور وزارت نیرو در سال 98 انتخاب شد.

 در این راستا طی لوحی به امضای محمد حسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر از شرکت برق منطقه ای کرمان تقدیر به عمل آمد.

این پروژه تحت  نظارت دفتر تحقیقات شرکت برق منطقه ای کرمان  و توسط دانشگاه شهید باهنر کرمان با مسئولیت اجرایی خانم دکتر کرمی انجام گرفت.

هدف  از انجام این پروژه تعیین عیوب الکتریکی  مقره ها و یراق آلات از طریق تصویربرداری از طریق پهباد و پردازش تصاویر به صورت نرم افزاری و اتوماتیک است.

از جمله مزایای این روش نسبت به روش های متداول مورد استفاده،  کاهش خطرات جانی، عدم نیاز به قطع بار، دید کامل و همه جانبه تصاویر، عدم اعمال سلیقه در تحلیل و عیب یابی است.

 در این روش یک پایگاه داده از عیوب موجود  از طریق تصویر برداری از قطعات معیوب ایجاد شد و از طریق یادگیری عمیق " deep learning " به نرم افزار آموزش داده شد و هم اکنون این نرم افزار با دقت قابل قبول قادر به یافتن عیوب از جمله: آرک زدگی مقره، تخمین آلودگی مقره، پیدا کردن شکستگی و لب پریدگی مقره تعیین شل بودن یا عدم وجود پیچ و مهره تشخیص نبود اشپیل و آنالیز تصاویر ترمال است.

 همچنین شرکت برق منطقه ای کرمان  در نمایشگاهی که به صورت همزمان با برگزاری این جشنواره به منظور ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناورانه در حوزه‌های صنعت آب برق و انرژی کشور برپا شده بود به ارائه آخرین دستاوردهای خود پرداخت.

 

 

دیدگاه‌ها

نوشتن دیدگاه